RADIO-AKTIVITA jako NEVYHNUTELNOST

Pokud jsi dočetl náš papír až sem, znamená to, že jsi dostatečně trpělivý a nase snažení tě nejakým způsobem oslovuje. Nu, at uz kladne ci záporně, at te nase názory inspirují ci premýšlíš jak nás zastavit, nejprve stručně potvrdíme ci vyvrátíme tvé úsudky.
Tedy jsme punkeri, anarchisté. Punkeri proto, ze nase povahy vnímají svět v němz není vse jak by bylo nejskvelejsi´.Proto se ozýváme, proto jsme proti. Myslím, že anarchisté cítí stejně, nicméné to podstatné co z nás dělá formu anarchismu je snaha o zmenu ackoli se nezdá být reálná. Nejde však o to za každou cenu dosáhnout dokonalému řesění, není jisté zdali je to vůbec jeste mozné.. Jdeo co nejvetsí zmírnění nedobra, vymanení nasich zivotu z podílu na techto jevech. Nechceme jen kritizovat, chceme prinést jiné mozné řešení a dokázeme jeho kvality na sobe samých.
Je zde (relativne) hodne takto smýslejících skupin, ty mají ale vlastní zpusoby, které však neodpovídají našemu cítění a myšlení. Boj na zpusob klasického punku je nyní v doline vedomi zbytecnosti, marnosti a dalsí typické názoru punkeru a tím se vlastne zabívá hraním punk rocku a snahou uzit si nez to vsechno spadne. Anarchisté jsou jiní. Budou vzdy usilovat o pokrokové zmeny, nestarajíc se vsak o efektivnost vynalozené energie. Mnohdy se stává, ze takový rebelant zustane v pasti vycerpání avsak není ochoten si pomoci opustením spolecnosti nepríjhemných hodnot - názorů, postojů, projevů. Jiné cesty nám nejsou tak blízko, chceme tedy jít k cíly temito cestami, avsak chceme se pokusit (ohleduplne k názoru ostatních, více tradicnímu) pouzít jen to uzitecné a pritazlivé dnesního undergroundu, nejvíce vsak z punku a anarchizmu.
Není-li boj spravedlive ocenován, ba i neco stojí, udelejme jej alespon zábavnou formou a necekejme nic, jen dobrý pocit. Avsak nechceme z naseho protestu udelat jen zábavu opilích punx. Chceme nejméně působit a svýmy projevy delat alespon dojem opozice, kriticky která je vnímána jako oprávněná a je respektována. Chápeme, ze troufá-li kdokoli si napadat ne vzdy jednoduché problémy a chtít je zmenit na co nejideálnější a hlavne reálné. Jestli máme vyvolávat pocity spatnosti musí být náś duvod mozný a hlavne lepsí. Nasě ideály a jejich reálné podoby nejsou pro vetsinu hodnotné a radostnejsí.
Chceme tedy pouze ukázat, ze nase cesta je aspon pro nekoho správnejsí a navíc je i funkcní. Clovek pak bude mít moznost srovnání a zajistíme-li respektování se strany systémú (musíme prijmout podmínky, nebýt velkou hrozbou), mnohý obycejný z proudu najde klid a spokojenost za cenu obeti civilizace a jejích (vetšínou) ! spekulativních výhod.
Chceme-li se postavit celému světu - a to musíme, protože nejde vnímat chyby oddelene - chceme se automaticky vyrovnat tem, kterí jsou schopni rídit ty méně schopné. Musíme být uznáni, ze dovedeme totéž ale jeste musíme být bez nároků schopni pomoci jiným. Jako jediné prijatelné resení vidíme dosáhnout vzdelanosti a sírit ji dál. Tedy vedomostmi sírit touhu po samostatnosti, zakládat vuli alespon se snazit se seberealizovat, ne jen se nechat nést duchem spolecnosti, tvorenou nevedomci a rízenou sobeckými vládami.
Je mozné pouzít nedokonalých nástrojů - v militantní diktature je právem pouzít násilí, je to dokonce vecí statecnosti. Nicméne, v humanisticky zalozených societách je to zlocin. Zde klidne pouzijne jejich uzákonených systému trídení spolecenských vrstev, ackoliv to není nejcistcí, je to důkaz oprávněné kritiky zř´ízení z nasí strany a krome zásluh pro vseobecné blaho budou naše ciny ceneny pro bezzistnost. Odvázný rebel musí zachovat svou charekterovou prevahu, delá to pro lepsí svet. Nesmí se nechat strhnout zvyky vyssí vrstvy ani podlehnout nevdeku lidu. Ale! pristoupit na jejich nesmysly a vychytralosti nesmí vést k pokusu rídit spolecnost. To proto, ze by vznikal nový systém a ten by dríve nebo pozdeji zkazil ideu a orientoval by duveru lidu na svou zodpovednost. My chceme aby kazdý vládl, spravedlivou merou: mít svuj osud ve svých rukou a podíl na osudu celé spolecnosti podle nutnosti pro vsechny a uzitecnosti pro jedince.
Tedy Svoboda a Rovnost, ale také prirozené uzpusobení okolnostem. Spravedlnost a Solidarita.
At vzdy se nejvíce snazí ten nejschopnejsí, at má vdek a uznání. Ale nikoliv plat za sluzbu spolecnosti a moc k výhodám. At to delá, ten kdo to bude delat pro vsechny a tedy pro sebe. Je mozné delat totéz, ale nechat vse odkryté a nezavazující, vzdy v ocekávání opustení této nasí zvrácené filosofie. Jediným smyslem proc pristupovat na pro nás smesné zvyky a pravidla, je posunout nase snahy z undergroundového přežívání a získat hmatatelné výsledek, nenechat jim vsechno. Kdyby doslo ke zklamání nadějí, nic se prece nedeje, ovsem tlakem na system získat pocititelný výsledek - aspon rovnocenost nasich predstav.
Je důlezité nechat systém v pozici prevahy, ustoupit z prílis smelých pozadavků, nikdy ale nezradit jasne recené hodnoty. Poctivost, spravadlivost, humanismus, respekt k rozdílné politice, uznat positiva... vzdy postupovat podle jejich slusností a to jedine uprímne, a tez sledovat zákony a postupovat sebejiste v jejich nedokonalostech. Taky není mozné neprizpusobit se vuli tech, jenz nás poverily reprezentací. Takze prevládneli nechut není mozné pokracovat v ceste po ostrí noze. Je tedy bezpodmínecne nutné být schopni stát jeden za druhým, nebo uvést v zivot alternativu stejne ucinou. Dohoda mezi ruznými idealisty je nejdulezitejsí merítko pri posuzování reálnosti ideálu. Nebudemeli schopni se domluvit mezi sebou, je to jasným důkazem nemoznosti jakékoliv positivní myslenky, jsme po krestanství a komunismu jediní, kterí jeste mohou utvrdit oprávnénou moc vyssích vrstev, vcetne jejich vyuzivání-zneuzívání.
Tedy jsme strucne vyjádrily nase ambice v politice i kritice. Chceme se pokusit zviditelnit nasi snahu o lepsí svet a to zpusobem, který ponese ovoce-výsledky. Také chápeme, že nebudeli souhlasit znacná cást anarchisticky smýšlejících lidí, budeme vést svůj protest z dola, bok po boku se zásadovými stoupenci. Ovsem nedojde-li k jejich pokroku, udeláme to i pres vuli vetsiny - jako spontání projev nezávislích jedinců. Bude nám snad stacit míra vseobecné vdelanosti anarchistů, a jejich pripravy na priznivejsí dobu.