Page 8      WASTEZINE No.1 - The First Issue
CIVILIZACE A JEJÍ VÝZNAM Z NADČASOVÉHO POHLEDU
Smysl civilizace a její význam je dvojí. Jednak je to samozřejmě ten obecný, prostě si zjednodušit život. Civilizace umožňuje centrálně řízenou soustavu ( společenský řád ) a to zase umožňuje kulturní rozmach těch, kteří se v ní žijí. Je zbytečné zde řešit za jakou je to cenu, ať z pohledu zotročených individualit či devastovaného životního prostředí. V součastnosti je jazýček vah nakloněn jednoznačně na tu druhou stranu, v minulosti to bylo právě naopak. Jak to bude za chvíly se teprve uvidí, my bychom teď rádi pořešily zda-li jeto výhodný systém či lidská marnotratnost. Ach, je to tak! Jak? Jednoznačně tak, že kdyby tento systém - civilizace - zřízen nebyl, většina lidí by vedla těžký a strastiplný život, nehledě na to, že i příroda je pékná potvora a plná nástrah. Ach ano, většina populace by byla nevzělaná... Jenže když se podívám na ty "primitivy" např. na severoamerické indiány, mám zato, že vědět je cosi na hovno. Neboť takový život chci žít. Ale když se podívám na středoamerické indiány, např. Maye, uznávám, že jsem fascinován jejich matematickými, astrologickými i technickými znalostmi. A takové úspěchy bych chctěl slavit.
A teď se nato podíváme z druhé strany. Bez technologií je člověk odkázán na rozmary přírody, v civilizaci na rozmary vládců... Zlatá ( či dle naší mytologie stříbrná cesta ) prostě není!! Ani ve filozoficky dokonalé Číně, ani u s přírodou spjatých Indiánů a ani jinde ne. Nebudeme dál řešit proč, my teď řešíme smysl civilizace. A ten je jednoznacně proti svobodě, bylo tomu tak vždycky, a protože svoboda je náš smysl života, pak my volíme život bez ní. Možná nás sklátí nějaký vir, ale aspoň nebude lidského - umělého - původu a my zemřeme mezi živími stromy... ne na radiací zamořené poušti.
Cosi mi však říká, že ač je naše, stejně jako všechny, civilizace zkurvená., přestože naše civilizace má daleko větší ničivý dopad na pŕírodu, přesto cítím, že teď máme příležitost jako nikdy předtím. Teď totiž máme možnost vědeckého vývoje, který bude-li dokončen dřív než bude celé lidstvo i se zbytkem přírody navždy smetene do nebytí právě v důsledku tohoto rozmachu, mám umožní pochopit celý okolní svět a naše místo v něm. Nepatřím mezi ty, kteří by dávali přednost vědění na úkor ostatních hodnot, jen říkám, že když už to tak je, pak to berme dokud to trvá... a nezapomeňme to nezapomenout ani až nám dojde ropa, uran atd.. a svět se opět ponoří do tmy. Pak se nám budou těžko provádět objektivní pokusy, věda ustoupí do pozadí. Ale pokud si zapamatujeme to hlavní, už nikdy se nám nestane, že by nás ovládly ( myslím naši mysl ) taková hovada jako třeba křesťani. Ti by to dokázali jen kdyby použily násilí a zničili vše co zbylo. V tom případě by stálo za to raději při obraně svých knih zemřít a pár těch zmrdů vzít sebou. Nesmějte se, reinkarnace těchto bestií není nic nereálného, jen počkejte až svět zhasne.
Tak jak říkám jsme jednoznačně pro přírodní a tedy přirozený způsob života... ale pokud to jen bude možné, jsem pro usilovné rozvíjení úrovně lidských vědomostí, představte si to asi tak jako syntézu Mayské civilizace a principů Ligy Irokézů, tedy přírodní matriarchát ( jak říkáme my Followers: Matriarchální Eko-Socializmus ) a matematicko-astronomické kulturní bohatství... jeden ze způsobů jak se ubránit. Pro ty, co jim indiánská kultura nic neříká mám ještě jedno přirovnání: je to syntéza Taoismu a Konfucianismu, na jedné straně prostoduchost, na druhé hierarchizmus - ale pozor! Na jedné straně rovnostářství a přirozený život, na druhé straně vzdělanost a kulturní vyspělost. Skutečně nejze najít stříbrnou střední cestu? Já věřím, že ji jednou najdeme... Nebude-li už ale pozdě!


Proč to celé řešíme.. chtěly bychom tedy, když už ta zkurvená civilizace je nebo byla, aby se těžce vyzískané plody poznání nebyly ztraceny, ať už z jakýchkoliv důvodů. To jediné, na co je potřeba brát ohledy až budeme tuto civilizaci ničit či bude-li se zmítat v poslední křeči, jsou právě vědomosti. Tedy nikoli umění ani technika, to vše bude vytvořeno klidně v případě potřeby znova vytvořeno zachováme-li právě zmiňované technické a humanistické vědomosti. Technické a humanistické vědění, přátele, zachraňme až se naplní dny, tedy nikoliv blable a comicsy, ale to co jediné na této sračkové ( i všech minulých taky-tak sračkových ) civilizaci má hodnotu, to jediné co na ní má smysl !!Předchozí stránka - #7          Další stránka - #9