Nejnovější články

co je to punk

1. srpna 2007 v 18:48 | martinka |  co je to punk

Tenhle článek zaměřuju na lidi, který o PUNKU vůbec nic nevědí nebo žijou v představách, že punkáči sou ti vymydlení idioti v televizi, co nosej na hlavě tuny gelu, připnou si placky anarchy a na triku maj nápis adidas. Nechci dělat žádnou definici PUNKU, nebudu to nikam řadit a ani nebudu nikomu říkat, ať se PUNKEM stane! Každej máme právo udělat si vlastní názor, takže zapojte mozky a popřemejšlejte o tom, jestli je PUNK jako takovej špatná věc.?!

Začátek 90. let byl pro punkové další injekcí. Částečně z punku vytvořený grunde z amerického Seattlu (NITVANA,PEARL JAM...) dal šanci mnoha dalším stylům, které byly do té doby pro punkovou hudbu velkou neznámou. Mnoho punkových kapel začalo následovat melodický a úspéšný styl BAD RELIGION a NOFX, což byla cesta pro dnešní komerčně úspěšné soubory typu GREEN DAY, OFFSPRING nebo BLINK 182. Z velké části punkové hudby se stal snesitelný teátr, který je prezentovaný nepříliš oduševnělými videoklipy a velkolepými koncerty. Vlastně je to přesně to, proti čemu PUNK vždy byl. Megalomanský a hudbu pohlcující mainstream. Na punkové scéně je však stále živo. Jedni tvrdí, že PUNK je v pořádku pouze dokud je pouhým prostředkem k zábavě a provokaci.

PunkRock není pouze o hudbě, je to o postoji generace, která má co říci-vždycky se vrátí!co je to rock

1. srpna 2007 v 18:47 | martinka |  co je to rock

Takže............... Co se pod pojmem Emo rock skrývá? Díky slovíčku rock všichni určitě víte, že to bude styl hudby =))) Což je pravda. Konkrétně je to emocionální punk rock, ale vztahuje se na další odlišné druhy hudby. Hudba (punk) ovlivněná Emem je více emocionální, melodická, upřímná verze punk-rocku.

No a z čeho se vlastně Emo vyvinulo???

Vyvinulo se z Hardcoru, takže někde možná uvidíte i název EMOHARDCORE, což je pouze ojedinělý.........Emo je prostě více procítěná muzika...........Zpěváci v ní dávají najevo svoje Emoce a o tom ta hudba vlastně je...............

Příklad nějaký Emo kapelek : já mám celkem ráda From Firt To Last..............No akorát docela dost dobře nechápu. proč na nějakejch stránkách jsou Panic! At The Disco označeni jako Emo kapelka, když oni Emo nejsou..........U My Chemical Romance to celkem chápu, tam je to rock, punk, pop i Emo..................

Od Ema je ještě odnož Scremo, což je více ukřičenější (lepší slovo nemám)..................

Historie Rocku

Základní kámen byl rockové hudbě položen už někdy ve 40. letech, avšak v té době byla rozhodně menšinovým žánrem. Najdete jenom velmi málo umělců, kteří by hráli jakýkoliv druh rockové hudby, ještě méně desek a v podstatě nikdo se nespecializoval pouze na rock. Prvními rockery byli černoši, jejichž prioritou byly táhlé bluesové melodie. Patřili k nim například Dave Bartholomew, Ruth Brownová, The Clovers, Fats Domino.nejlepší fotečky joelka

1. srpna 2007 v 18:27 | martinka |  good charlotte

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden

Joel Ryan Rueben Madden Joel Ryan Rueben Madden

alba LP

1. srpna 2007 v 18:18 | martinka |  linkin park

Linkin Park, skupina která svým veleúspěšným debutovým albem Hybrid Theory (2000) šokovala nejen sama sebe, fanoušky a hudební kritiky, ale především také svého vydavatele. Alba se totiž jen v USA prodalo přes 12 milionů kusů a stalo se tak nejprodávanějším albem roku 2001 ale i jedním z nejlépe prodávaných alb vůbec.

Úspěch Hybrid Therory byl založen nejen na vydatné mediální podpoře v podobě přízně hudebních tv stanic a rádií, ale i na originálním pojetí moderního nu-metalu a skvělém spojení rocku a rapu okořeněným o alternativní a experimentální prvky. Jelikož, jak členové LP často uvádějí, jednou z největších hudebních influencí je pro ně Trent Reznor z Nine Inch Nails, nemohly na albu chybět ani elektronické a industriální vsuvky a celkový výsledek je nejen komerčně úspěšné, ale i bezesporu jedno z nejlepších a nejoriginálnějších alb poslední doby.

O rok později (2002) vydávají LP podle šablony jejich hudebního idola Trenta Reznora (NIN) své první remixové album Reanimation. Hned po debutu to je v rockovém ranku dost překvapivá věc, na druhou stranu hudba Linkin Park je kromě tradičního rockového nástrojového obsazení poměrně výrazně postavena také na různých samplech, od kterých k remixům není zas až tak daleko.

"Reanimation" by šlo také chápat v jistém slova smyslu jako "tribute album", protože u jednotlivých skladeb se používá termín "reinterpreted", tedy nové uchopení a natočení písní jinými interprety. Nejspíš z prodejního hlediska se ale mluví o remixech, které jsou prodejnější a také lépe vystihují obsah. Celou desku jako producent zastřešil Mike Shinoda a pro fanoušky tanečně -elektronické tváře Linkin Park se mu podařilo dát dohromady album, po kterém musí okamžitě skočit, zatímco ctitelé rockové podstaty věci nejspíš zůstanou hodně rozpačití a k jásotu je nepřinutí ani přítomnost takových pěveckých es, jako jsou Jay Gordon z Orgy, Jonathan Davis z Korn či Aaron Lewis ze Staind. Přesto jsou tu více než slušně se valící kusy, právě Jayem zpívaná verze "Points Of Authority", dále "Pushing Me Away", "Place In My Head", "Runaway" nebo "By Myself". Osobně za nejvydařenější skladby považuji hodně ostrou "Without You" v provedení Chairmana Hahna s Aceyalone, naprosto neskutečně gradující "One Step Closer" s Jonathanem Davisem a závěrečnou, magicky roztouženou "Crawling" s Aaronem Lewisem.

To všechno učinilo z Reanimation další mezník hudební historie. Nejen že se z něj stalo komerčně nejůspěšnější remixové album historie ale především je to jedno z prvních ne-li vůbec první opravdu kvalitní remixové album. Čekání na další řadové album zkrátili LP fanouškům svým prvním DVD Frat Party At The Pankake Festival, ale všichni už netrpělivě čekali s čím dalším a hlavně s čím novým LP přijdou tentokrát.

V dubnu 2003 LP vydávají dost možná nejočekávanější album tohoto roku, "Meteora". Jedna z prvních věcí kterých si na albu všimnete je jeho relativní krátkost, audistopa 13ti skladeb přesahuje jen stěží 36 minut. A tak nezbývá než doufat že se LP drželi zásady preferování kvality před kvantitou.

Po úvodním nicneříkajícím 13ti sekundovém intru následuje úvodní skladba "Dont Stay", našlápnutý a dynamický kousek který se později ukáže být jedním z nejlepších celého alba. Dále se představí již měsíc předem avizovaný a médii masivně hraný úvodní singl "Somewhere I Belong", kde se v plné kráse představí jedna z hlavních zbraní LP, kterou je skvělý mix zpěvu Chestera Bennigtona a rapování Mika Shinody. Po velmi slibném rozjezdu nastane ovšem velmi rapidní útlum a nejslabší část alba v podobě dalších dvou nevýrazných songů "lying from you" a "hit the floor". Po skončení této tragické miničásti ovšem nastane naprosto dokonalé osvěžení v podobě skladby "Easier to Run" kde je dříve zmíněný mix hlasu obou zpěváků doveden k naprosté dokonalosti a hlavně díky naprosto famózní melodii se z této skladby stává pravděpodobně nejlepší song alba. Následují 2 docela povedené agresivní skladby "Faint" a "Figure", u kterých také začnete vnímat další z mocných zbraní LP a to jejich texty, které jsou velmi kvalitní a lehce ztotožnitelné. Další skladbu představuje další velmi chytlavá a líbivá skladba "Breaking the Habit" kde zpěvák vůbec nepustí ke slovu rapera Mika Shinodu a song tak neztratí ani na chvílí svůj přirozený půvab. Vysoká kvalita neklesá ani s další skladbou "From The Inside" která je velice emotivní a skvělými texty tak zasáhne nitro vaší duše. Další kousek je velice zvláštní a LP dokazují že se rozhodně nebojí experimentovat. Stěžejní melodii obstarávají orientální nástroje a japonské flétny tak vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Zde LP dosahují další úrovně své hudby a dokazují tak, že výborné nápady je rozhodně neopustili. Předposlední skladba je instrumentálka otevírající také soundtrack k filmu Matrix 2 Reloaded "Session", která je velmi povedená a připravuje vás tak na nechtěný konec alba. Ten se představuje v podobě závěrečné skladby "Numb", která je opět velmi emotivní a vysoce kvalitní jak na hudební tak na textové úrovni.

Celkově vzato album obsahuje velmi kvalitní i hodně nepovedené skladby a bohužel je navíc extrémně krátké, takže kvality debutu nejen nepřekonává ale ani nedosahuje. Přesto se jedná o dobré album, kterých v poslední době nevychází mnoho.

DVD

01 Dirt Off Your Shlouders/Lying From You
02 Big Pimpin'/Papercut
03 Jigga What/Faint
04 Numb/Encore
05 Izzo/In The End
06 Points Of Authority/99 Problems/One Step Closer

Toto remixové album má na svědomí hlavně MTV, která vyzvala Jay-Z, aby si vybral skupinu, se kterou by zremixoval nějaký svůj song. Jay-Z si vybral LP, sešli se ve studiu a dali dohromady remix Numb/Encore. Jelikož se jim spolupráce líbila, zremixovali další písničky. Vzhledem k tomu, že na album je toho trochu málo, následně nahráli i svůj koncert v Roxy Theatre a vydali i DVD.

Live in Texas

Datum vydání: 18.11.2003

Produkce: Josh Abraham

CD

01 Somewhere I Belong
02 Lying From You
03 Papercut
04 Points of Authority
05 Runaway
06 Faint
07 From The Inside
08 P5HNG ME A*WY
09 Numb
10 Crawling
11 In The End
12 One Step Closer

DVD

01 Don't Stay
02 Somewhere I Belong
03 Lying From You
04 Papercut
05 Points of Authority
06 Runaway
07 Faint
08 From The Inside
09 Figure.09
10 With You
11 By Myself
12 P5HNG ME A*WY
13 Numb
14 Crawling
15 In The End
16 A Place For My Head
17 One Step Closer

První živý záznam koncertu skupiny a rovnou v audio i video verzi. Koncert v Texasu byl součástí amerického turné tří kapel: Metallica, Limp Bizkit a LP.

Meteora

Datum vydání: 25.3.2003

Produkce: Don Gilmore
Mix: Andy Wallace
Nahráno v: NRG Studios

01 Foreword
02 Don't Stay
03 Somewhere I Belong
04 Lying From You
05 Hit The Floor
06 Easier To Run
07 Faint
08 Figure.09
09 Breaking The Habit
10 From The Inside
11 Nobody's Listening
12 Session
13 Numb

Po albu remixů přichází nová dávka LP hudby v podání třetího alba - Meteory. Deska byla přijata fanoušky i hudebními kritiky velmi kladně. Název pochází od řeckých klášterů Meteora, které skupina navštívila při své dovolené. Vrámci Meteora World tour LP přijeli odehrát svůj koncert i do Prahy, kde mimojiné převzali platinové desky za prodej alb a natočili dva videoklipy.

Reanimation

Datum vydání: 30.7.2002

Produkce: Mike Shinoda
Mix: Mark Stent

01 OPENING
02 PTS.OF.ATHRTY
03 ENTH E ND
04 [CHALI]
05 FRGT/10
06 P5HNG ME A*WY
07 PLC.4 MIE HEAD
08 X-ECUTIONER STYLE
09 H! VLTG3
10 [RIFF RAFF]
11 WTH>YOU
12 NTR\MSSION
13 PPR:KUT
14 RNW@Y
15 MY DSMBR
16 [STEF]
17 BY_MYSLF
18 KYUR4 TH ITCH
19 1STP KLOSR
20 KRWLNG

Po dvou letech čekání na nové album přišla deska Reanimation. Obsahuje remixy skladeb z předchozího alba Hybrid Theory a dvou nevydaných songů My December a High Voltage. Deska se celá nese v ritmu hip hopu, do studia byli pozvání mnozí přední rappeři.

Hybrid theory

Datum vydání: 24.10.2000

Produkce: Don Gilmore
Mix: Andy Wallace

01 Papercut
02 One Step Closer
03 With You
04 Points of Authority
05 Crawling
06 Runaway
07 By Myself
08 In The End
09 Place For My Head
10 Forgotten
11 Cure For The Itch
12 Pushing Me Away

Hybrid Theory je album, se kterým Linkin Park dobyli svět! Prodalo se ho přes 80 miliónů a songy jako Papercut, Crawling nebo In The End dlouho okupovaly první příčky hitparád. Podle mnoha fanoušků je jednoznačně nejlepší. Voják na coveru je dílem Mika Shinody a symbolizuje tvrdost hudby. Jeho křídla naopak určitou odlehčenost.

Hybrid Theory Edition Platinum (EP)

Rok vydání: 1999

Produkce: Hybrid Theory

01 Carousel
02 Technique
03 Step Up
04 And One
05 High Voltage
06 Part of Me

Prvotní deska, kterou v žádném obchodě nekoupíte, obsahuje první nahrávky LP z dob, kdy ještě neměli smlouvu s WB a kdy se jmenovali Hybrid Theory
chester

1. srpna 2007 v 18:12 | martinka |  linkin park

Chester:

http://www.mtv.com/shared/promoimages/bands/l/linkin_park/060926_update/281x211.jpg

http://photos.lacoccinelle.net/49/29/14929.jpg

http://www.mtv.com/shared/promoimages/news/b/bennington%20_chester/281x211.jpg

http://imstars.aufeminin.com/stars/fan/D20050517/1490_943015693_chestercloseupcrawling_H212431_L.jpg

http://pub.tv2.no/multimedia/TV2/archive/00174/linkin_park_174812g.jpg

http://rewaskalp.album.cz/chester-bennington/tt0aefaac4622a63a8.jpg

http://www.vh1.com/shared/promoimages/bands/l/linkin_park/bennington_chester/doors_tribute_2006/281x211.jpg

http://club.tour2korea.com/data/2004/8/chez11.jpg

http://www.bbc.co.uk/nottingham/music/2003/03/images/linkin_park2_270.jpg

http://www.chester_lp.blogger.com.br/img.jpg

http://static.last.fm/proposedimages/original/6/1004745/247120.jpg

http://i60.photobucket.com/albums/h36/Faye_and_Devin/Anime/Stalking%20the%20Dark/Chester%20Bennington/Chester_Scream.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/1470/vma05333ob.jpg

http://www.epochtimes.com/i6/5020402241470.jpg


foto linkinků

1. srpna 2007 v 18:11 | martinka |  linkin park

Linkin Park


něco o nich

1. srpna 2007 v 18:07 |  linkin park
Linkin Park

Počátky Kapely sahají kolem roku 1996.Členové jsou Mike,Brad,Joe,Rob,Pheonix,Mark.Ze začátku vytvořili kapelu s názvem Xero.
Mark opustil kapelu v době,kdy se přejmenoval na Hybrid Theory,potom se k nim připojil Chester.
Začali tvořit své první debutové album,ale s jejich názvem kapely se už zhodoval s jiným a tak museli vymyslet nový.Lincoulnův park je skoro v každém větším městě v USA,tak podobně se chtěli jmenovat,ale stejně se jmenovala internetová schránka,proto skrátili název na Linkin park a tak vznikl jejich název do dnešní doby.Linkin Park hrají remix hip-hopu,repu,rocku,metalu a elektroniky.
Hybrid Theory EP (1999) - v této době se kapela jmenovala Hybrid Theory.
Hybrid Theory, (2000)
Frat Party At the Pancake Festival (2001) - DVD obsahující videoklipy, informace a pohledy do zákulisí tvorby Hybrid Theory, natáčení videoklipů, také obsahuje některé nevydané písničky (My December)
Under Atack (2001) - vyšlo v souvislosti s teroristickymi útoky z 11.9.2001
Spliting DNA (2001)
Reanimation (2002) - remixové album
Meteora(2003)Live in Texas (2003) - záznamy živých vystoupení v Texasu
Collision Course (2004) - remixy zn května 2007známých hitů skupiny společně s rapperem Jay-Z Minutes to Midnight(2007) - album vychází 14./15.

Celým jménem: Chester Charles Bennington

Přezdívka: Chazzy,Chazz, Chemik

Narození: 20.3.1976

Rodinným stav: ženatý-rozvedený-ženatý; manželka Talinda Bentley

Děti: syn Draven Sebastian (narozen 19.4.2002-matka Samantha) a nový synátor Tyler Lee (matka Talinda)

Škola: Nejdřív na Greenway High School, potom přešel na Washington High School, kterou dodělal v 1994.

Největší posedlost: Muzika. Ve 13 začal cvičit svůj hlas. Práce nebyla zbytečná.

Nástroj: piano, kytara

Film: Klub rváčů

Další zajímavosti o Chesterovy:

- Chester velmi často mění styl a barvu svých vlasů.(původní černá)

- Když byl Chester malý tak si hrál,že je pátým členem Depeche Mode..

- Do jedenácti žil Chester docela v klidu pak se rodiče rozvedli.

- Chester byl sexuálně zneužívaný svým příbuzným.

- Nejúzasnější člověk podle Chestera je jeho maminka.

- Od čtrnácti jel v drogách a v jinym "svinstvu". (kvůli tomu strávil i noc ve vězení)

- V létě 2000 byl Chester ještě bezdomovcem,spal v autě a jeho manželství bylo v krizi.Samantha mu utekla do Phoenixu a viděli se jednou za měsíc.

Celé jméno: Michael Kenji Shinoda

Narození: 11.2.1977

Stav: Ženatý s Annou Lovejoy

Bydliště: Původně je z Agoury (Kalifornie),nyní žije v L.A (Kalifornie)

Etnický původ:Poloviční Japonec,jeho prarodiče se narodili v Japonsku a emigrovali do USA

Sourozenci: Bratr Jason (Mike mu říká Jay)

Zvířátka: Skotský ovčák jménem Bessie (žije s Mikovou matkou) a rybka

Škola: Agoura high school

Vysoká škola: Promoval z Pasadena Art College of Design, kde vynikal v ilustracích, ale tvrdě studoval grafiký design. Zatímco zde Mike dělal závěrečné zkoušky, zároveň začali Lp nahrávat svých prvních 6 songů

Předcházející práce: Po škole se Mike stal grafickým designerem. Dělal předlohu pro CD Styles of Beyond's 2000. Potom pokračoval ve vytváření většiny artworků pro Linkin Park styly a vytvořil také vojáka na albu Hybrid Theory.

Inspirace: Mike se rozhodl, že se stane hudebníkem po jeho prvním koncertě, na kterém byl. Byla to show Killera B'.

Nástroje:10let hrál na klavír klasické skladby,potom se mu z toho udělalo špatně a dal se na Jazz,později na Hip-Hop.Také hraje na kytaru.

Mike miluje japonský jídelníček.Mike udělal obal na cd Hybrid Theory (vystudoval grafickou školu)

Další zajímavosto o Mikeovy:

- Mike tvrdí že přírodní barva jeho vlasů je tmavě modrá

- Z listu zahraje např. Bacha a nebo Chopina

- Je extrémně krátkozraký a bez kontaktních čoček je prakticky slepý

- Jeho oblíbené jídlo je jak jinak než japonské

- Byl prvním který slyšel singl One Step Closer v rádiu

- Mike hrál a hraje na kytaru Paul Reed Smith CE-22

- Vytvořil obal na Hybrid Theory

- Miluje japonskou grafiku a ilustrace

- Je s ním prý největší sranda ze všech Linkinů

- Je velmi vynalézavý

- Často měnil barvu vlasů ( stejně jako Chester)

Jméno: Joseph Hahn

Datum narození: 15. 3. 1977

Stav: Zatím nemá přítelkyni

Bydliště: Původně je z Glandale (Kalifornie),nyní žije v L.A

Etnický původ: Korejský Američan,jeho rodiče se odstěhovali z Koreji do USA,kde se Joe narodil

Sourozenci: Dvě starší sestry

Škola: Hoover high school

Vysoká škola: Chodil na Pasadena Art College of Design, ale nepromoval (ale potkal zde Mika). Pokračoval jako ilustrátor komiksů a pracoval na kreslení monster společně s prací na speciálních efektech pro filmy.

Další zajímavosti o Josephovy:

- Jeho rodiče pochází z Koreje a přestěhovali se do Glendale CA, kde se Joe narodil

- Chodil na Pasadena Art College, ale nepromoval tu, po dvou semestrech odešel. Poznal Mikea a připojil se ke skupině Xero, společně s Robem, Bradem a Phoenixem

- Po škole pokračoval jako ilustrátor komiksů, grafický designer a pracoval na speciálních efektech pro filmy. Podílel se např. na seariálech Akta X a na filmech Sphere a Phantomas.

- Tvrdí, že má rozpolcenou osobnost a jeho druhé JÁ se jmenuje ''Remy''. Neví nic o Mr. Hahn a opačně. Nikdo však neví jeslti je to pravda, protože si s lidí rád utahuje. Jeho vymyšlené příběhy matou nejen fanoušky, ale dokonce i skupinu

- Jeho slabost je, že nikoho nedokáže poslouchat déle než pár sekund

- Přírodní barva vlasů je černá

- Joe nosí brýle

- Nemá žádné tetování ani piercing

- Joe ( nebo Remy ) mluví na začátku Cure for the Itch

- Joe přišel s návrhem na video One Step Closer. Spolupracoval i na všech ostatních. Joe je režisérem LP.

- Spolu s Nathanom Coxem režíroval video ''Cold'' od Static XJo


Kam dál