Nejnovější články

1.11. B'Day Anthony Kiedis

1. listopadu 2007 v 12:38 | wove |  RED HOT CHILI PEPPERS

Dnseka slaví své 45. narozeniny Anthony Kiedis zpěvák z Red Hot Chili Peppers takže Happy Birthday!!!

http://www.talking-heads.net/graphics/hof/kiedis.jpg

http://www.bbc.co.uk/suffolk/content/images/2006/07/03/kiedis_boxing_400x300.jpg

http://www.smh.com.au/ffximage/2007/04/15/anthonykiedis_wideweb__470x399,0.jpg

http://www.funkymonks.com.ar/kiedis_white.jpgAlien Ant Farm - historie

27. října 2007 v 18:03 | wove |  ALIEN ANT FARM

alienantfarm

Alien ant Farm je alternativní rocková skupina, která vznikla v roce 1996 v Riverside v jížní Kalifornii. Jejich název pochází od jednoho z původních členů skupiny - Terryho Corsa - "Snil jsem na mým pracovním stole s nohama nahoře a přemýšlel o sobě, 'Nebylo by sqwělý kdyby bylo lidstvo umístěno na Zemi a pěstováno nějakou mimozemskou inteligencí?' Možná, že nás mimozemšťané přidali na Zemi a teď se na nás dívají, jak se vyvíjíme a usazujeme, něco jako když si děcko hraje s mravenčí farmou."

vznik: v červnu roku 1996. Každý předtím hrál v jiné skupině, ale navzájem se znali.
původ: Kapela pochází kousek od Los Angeles, z místa, které se nazývá Riverside, konkrétně Indian Empire
o názvu: pochází od myšlenky, či teorie, že Země je vlastně jakási obdoba mraveniště. A lidé jsou mravenci, které zde chovají mimozemšťané, kteří si nás sem nasadili a teď nás pozorují. Proto Alien Ant Farm (mimozemská mravenčí farma).
vzor: heavy hudba jako Slayer, Sepultura, heavy metal, speed metal, později punk-rock (Bad Brains). Opravdu mají rádi Red Hot Chilli Peppers, Faith No More, Mr. Bungle, Michaela Jacksona.
co si přejí: Rádi by jeli na turné s Rage Against The Machine, Red Hot Chilli Peppers.
první deska: Anthology (v r.1999) nahrávali 2 měsíce v Kalifornii, kde nahrávali např. Beach Boys. Producentem byl Jim Wirt, který produkoval i Incubus, Sprung Monkey, Fionu Apple a jiné.
ostatní: Snaží se co nejvíce odlišit od ostatních skupin a snažit se vstřebat a využít co nejvíce vlivů jejich oblíbených skupin a stylů. Za srandovní věc považují předělávku od Michaela Jacksona, kterou rovněž dali na desku. Na konci každého koncertu ji vždycky zahrajou, ale předtím se zeptají publika jestli mají rádi Michaela Jacksona. A pokaždé slyší hlasitou odpověď: "Nééé". Stejně jim to zahrajou.
perličky: V r.1999 hráli v Čechách.
O Evropanech tvrdí, že muziku rychleji pochopí a snaží se aby si na koncertě pořádně užili ať se jedná o jakýkoliv druh hudby. V Americe jsou takový znuděný.
Terry: umí říct česky "želva"


audioslave - historie

27. října 2007 v 18:02 | wove |  AUDIOSLAVE

audioslave

17. října 2000 nastal konec. Konec jedné legendy. Konec Rage Against The Machine. Zack de la Rocha, bývalý zpěvák právě rozpadlé formace, se mohl začít věnovat svému sólovému projektu. Málokdo ale tušil, co bude se zbylou trojicí. První fámy o spojení s Chrisem Cornellem se objevily někdy na začátku roku 2001. Na to se ohradil Tom Morello. "Chris Cornell není rozhodně náš nový zpěvák." Vzápětí ale dodal, že kapela s ním cosi zkoušela ve studiu a všichni z toho měli úžasný pocit.

Zanedlouho se dohady potvrdily. "Chris Cornell bude zpívat v Rage Against The Machine" hlásaly všechny hudební časopisy. Skupina si však změnila jméno na Civilian (Občan) a jejich manažer popsal hudbu jako rock, což bylo hodně překvapivé. Album bylo opravdu na dobré cestě a dokonce si se skupinou dal sraz ve studiu věhlasný producent Rick Rubin. Nyní měl tedy vyjít debut opravdu zajímavé čtveřice. Chris Cornell není žádný zelenáč, vždyť zpíval v Soundgarden 12 let a pak i pokračoval na sólové dráze. Spojení tří metalistů (Brad Wilk - bicí, Tim Commerford - baskytara a Tom Morello - kytara) s bývalým rockerem se měl stát tahákem připravovaného Ozzfestu. Dokonce sám Ozzy se moc těšil.

Pak se ale stalo něco nepředvídaného. Zcela neočekávaně uvedl manažer Cornella, že zpěvák se rozhodl s novou kapelou dále nespolupracovat. Jako důvod oznámil "směrování skupiny a selhání vnitřního rozhodování ve skupině". Tedy podobný důvod, který vedl k rozpadu RATM. Sám Chris se osobně pro tisk vůbec nevyjádřil. Pochopitelně všechny koncerty včetně letního Ozzfestu musely být zrušeny. Plánované album však mělo vyjít.

Bohužel se stalo to, co postihlo hodně skupin. Někdo na italský web umístnil třináct písní. Během několika dní se nahrávky rozšířily po p2p sítích. Nejednalo se však o skladby z alba, ale jen o počáteční dema. Na svědomí to měl jeden pracovník ze studia v Seattlu. Nakonec sešlo i z předpokládaného vydání debutu.

audioslave

I ten největší optimista nemohl doufat, že ještě někdy uslyší tento celek hrát. Cornell se však ke skupině překvapivě vrátil a skupina si začala říkat Audioslave (Otrok zvuku). Kapela všechny ujistila, že nový materiál se podstatně líší od dem, která byla vypuštěna na internet. Datum nebo vydavatelská firma nebyly ještě určeny, ale album určitě vyjde buď u Epicu (vydavatelství RATM) nebo v Interscope (stáj Chrise Cornella).

V říjnu 2002 se točí klip k pilotnímu singlu Cochise. Vydání alba se má stihnout do konce listopadu. Producentem je nikdo jiný než Rick Rubin. Nadšený Tom Morello poskytl hned několik rozhovorů ohledně alba. Hlavním problémem byl velký počet písní. "Máme materiálů hned na dvě alba, nejtěžší věcí bude vybrat ze všech úžasných písní ty nejúžasnější. Musíme hlavně docílit, aby se album dobře poslouchalo jako celek," sdělil. Ohledně datumu vydání nic konkrétního neprozradil. "Pořád musíme ještě vychytat nějaké mouchy, ale blíží se to," naznačil.

19. listopadu 2002 po strastiplných cestách konečně vychází dlouho očekávaný debut u Epic Records, labelu Sony. Album je rockové, ale to nesráží na jeho kvalitě, ba naopak. Album se brzo stává platinovým a největší hit Like A Stone válcuje rádia. Skupina není už tak levicová a spíš se věnuje hudbě. Tom poskytuje zase mnoho rozhovorů. "Jsem z alba naprosto nadšen," ale taky se rozčiluje nad ukradeným demem. "Pro mě za mě, ať si lidi naše album kopírují nebo stahují, ale hlavně ať se ujistí, že mají to správné!"

Kapela vyjíždí na letní festival Lollapalooza a mezi koncerty střádá plány do budoucnosti. Kam se budou ubírat, to uvidíme na další desce.

Zatím největší úspěch přichází ve formě ovládnutí cen Billboard v rockové části. Audioslave vyhrávají obě ceny, na které byli nominováni - Rockový umělec roku a Moderní rockový umělec roku. Tyto ceny se udělují podle počtu prodaných desek v jednotlivých žebříčcích, které vyhodnocuje tento časopis...

future

...

http://mrs-bloodshot.blog.cz/


Aiden - historie

27. října 2007 v 17:58 | angeldust |  AIDEN

aiden

Členové:
Wil Francis - Zpěv
Jake Wambold - Kytara
Jake Davison - Bicí
Nick Wiggins - BassKytara
Angel Ibarra - Kytara

Ex-členové:
Max (Zpěv)
Scott Cemens (Zpěv)

Diskografie:
Our Gang's Dark Oath (2004)
Nightmare Anatomy (2005)

Historie:
Aiden pochází ze Seattlu, Washington a hrají emocore. Aiden začali hrát na jaře 2003 na turné jako kamarádi: Jake W., Angel, Jake D. and Will. Pouze s peti písněmi už hráli v roce 2003 svou první šou. Jsou pojmenovaný podle toho malýho kluka z Kruhu/Aidan/. Po vydání Our Gang's Dark Oath dosáhli velkého úspěchu. Rok 2004 byl pro Aiden velice náročný a bezprostřední. Odehraly stovky šou, natočili dva videoklipy a upoutali svou pozornost na Victory Records. Aiden vstoupili do studia v březnu 2005. Producent /byl producentem i na prvním albu/ pracoval se skupinou už od začátku. Písně na albu jsou o bolesti, temnotě, nesmrtelnosti a nápravě. Píseň From Die Romantic je věnována pro jejich přítele, jehož sebevražda je zapomenuta, Genetic Desingn For Daying je takový dopis pro otce, který žádá o odpuštění. Pro videoklip Last Sunrise našli inspiraci ve filmu Královna prokletých. Nightmare Anatomy byl v vydán 4. řijna 2005


Linkin Park - Shadow of the day

27. října 2007 v 16:58 | wove |  LINKIN PARK

This is alternative content.


Panic!At The Disco a něco o nich

2. října 2007 v 16:56 | angeldust |  PANIC!AT THE DISCO

panic!

Členové:

Brendon Urie

Ryan Ross

Jon Walker

Spencer Smith

ExČlenové:

Brent Wilson

Panic! at the Disco je alternativní rocková kapela z Las Vegas.Skupina vytvořila směs zvuků Popu, Elektroniky, Dancu a Rocku kterému se často říká Emo, ale členové kapely a fanoušci odmítají toto označení.

Jejich debutové album vyšlo v roce 2005 a dostalo název A Fever You Can't Sweat Out

Historie:

2005: Začátky

Panic! at the Disco vznikli na předměstí Summerlin v Las Vegas a založili jej kamarádi z dětství kytarista Ryan Ross a bubeník Spencer Smith.

Ve třinácti hráli hlavně předělávky skupiny blink-182. Nakonec se ke skupině přidali ještě basák Brent Wilson a zpěvák a kytarista zároveň Brendon Urie.

Původní názvy skupiny zněly Panic, The Smiths nebo Burn Down The Disco.
Jednou slyšela jejich nahrávku kapela Fall Out Boy, proto se člen kapely Pete Wentz vydal do Las Vegas osobně a po shlédnutí jejich garážového vystoupení s nimi podepsal smlouvu.

2006-2007: Komerční úspěchy a ohlas

17.6.2006 od skupiny oficiálně odešel basák Brent Wilson. Žádný konkrétní důvod není znám, ačkoli později se mluvilo o tom, že zbytek skupiny jej vyhodil. Ještě téhož měsíce angažovala skupina nového člena stal se jím basák a vokalista Jon Walker , který byl oficiálně představen 3.7.

MTV později doneslo zprávu, že mezi členy P!ATD a jejím bývalým členem Wilsonem panují velké slovní rozepře. Wilson poskytl rozhovor magazínu Spit a tam řekl, že jeho odchod byl přáním celé skupiny, a že přišel náhle bez jakéhokoli varování.

Skupina později kontrovala tím, že Wilson se nikterak nepodílel na produkci alba a nenapsal jedinou basovou část. Za tento výrok Wilson vyhrožoval soudem, ale nakonec k tomu nedošlo.


17.1.2006 dokonce Panic! at the Disco moderovali pořad na MTV TRL, kde i představili ve světové premiéře píseň I Write Sins Not Tragedies. Video k této písni je na motiv děsivé cirkusácké svatby a bylo zvoleno nejlepším videoklipem roku 2006.

Na serveru YouTube se na videoklip podívalo více než 5 milionů lidí a také v newyorských rádiích se v roce 2006 hrála tato píseň ze všech nejvíce.

Jejich druhý videoklip k písni But It's Better If You Do má opět historický videoklip, tentokrát je z prostředí kolem roku 1930. Tato píseň byla také první, která vyšla v Evropě, kde zaznamenala obrovský ohlas.

Poté se skupina vydala na turné s The Hush Sounds, OK Go a The Dresden Dolls, se kterými přezpívali hit ...Baby One More Time od Britney Spears.

V červenci vyšla třetí píseň nazvaná Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off.

Během úvodu koncertu 25.6.2006 na Reading Festivalu neznámý divák hodil po skupině skleněnou láhev a udeřil do hlavy frontmana Brendona Urieho, který omdlel, skupina ihned přerušila své vystoupení. Po několika minutách se ale vrátili na pódiu a Brendon řekl: "Nemůžeš mě zničit! Ukaž se, nebo odejdi!" Poté pokračoval ve zpěvu tam, kde skončil.

Ke konci roku 2006 odjela skupina na světové turné, během kterého navštívili Austrálii, Nový Zéland, ale i Evropu. Pro časopis Rolling Stone řekli, že v současné době nahrávají nové album, které by mělo vyjít v polovině roku 2007.

zdroj: wikipedia.org


2.10 B'Day!!! - James Root

2. října 2007 v 16:30 | wove |  STONE SOUR

Dneska má své 36. narozeniny kytarista skupiny Stone Sour Jim Root takže happy birthday x)!!!

http://www.confalonieri.net/ste/Slipknot/Jim_Root.jpg

pozn. obě fotky jsou ještě z doby kdy hrál se Slipknot


Anti-Flag - historie

26. července 2007 v 15:12 | angeldust |  ANTI-FLAG

anti-flag


Anti-Flag z amerického Pittsburghu se v současné době řadí mezi nejznámější, ale zároveň i nejpracovitější spolky v oblasti melodického punk-rocku. Nečekali, až budou moct chytit další trend a vytvořili si vlastní, bez problémů rozeznatelný styl, založený na klasicky jednoduchých, ale opravdu silných strhujících punkových melodiích, výrazné baskytaře a především na inteligentních angažovaných textech, obracejících se bez uhýbání k současným nejpalčivějším světovým nebo americkým problémůmObrázek “http://i26.photobucket.com/albums/c133/aldenheartless/anti-flag.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Ačkoliv první regulérní album Anti-Flag vyšlo až v roce 1997, počátky kapely se vztahují už k roku 1988. V té době se dva mladí punkáči z nevelkého města Glenshaw v Pennsylvanii, zpěvák a kytarista Justin Sane a bubeník Pat Thetic, rozhodli že založí kapelu. Jak už to bývá, stačil jeden koncert a kapely byl konec. Když ale přeskočíme pět let, nějaké ty kilometry a několik dalších pokusů o sestavení kapel, ocitneme se v Pittsburghu, kde Justin s Patem a novým basákem pilně zkouší, aby založili Anti-Flag takové, jak je známe dnes.
Obrázek “http://rob.cfspirit.com/Pics/Anti-Flag.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Po spoustě lokálních koncertů přichází v roce 1995 první dílčí úspěch - turné po celých spojených státech. Bohužel, tady začaly vnitřní spory v kapele, které vyústily až v odchod basáka Andyho. Několik dalších let v Anti-Flag zaskakovali různí přátelé. Jedním z nich, a shodou okolností i tím, kdo hrál na basu na křtu prvního alba Die For the Government (1997), byl Chris, který v kapele zůstal už na stálo, ovšem jako druhý kytarista. Stálého basáka si Anti-Flag našli až v roce 1999, když si zaskakování na koncertu se Subhumans vynutil jejich radikální fanoušek Chris #2. Stejně jako kytarista Chris už v kapele zůstal. V téhle sestavě už vzniklo známé album New Kind of Army (Go-Kart records, 1999), jenž učarovalo Tomu Morellovi z Rage Against the Machine, s nimiž následně Anti-Flag odehráli pár koncertů. Zhruba ve stejné době Justin založil label A-F records a jako první titul vydal reedici starého materiálu Anti-Flag pod názvem Their System Doesn't Work For You.
http://www.skratchmagazine.com/bandimages/int-0603-anti-flag.jpg


Výrazným momentem v historii byl rok 2000, kdy Anti-Flag byli společně s NOFX součástí Warped Tour, seznámili se s Fat Mikem, slovo dalo slovo a dohoda o novém albu na Fat Wreck Chords byla na světě. Rok poté byla na světě i ona deska - Underground Network. V následujícím roce vyšel další počin, tentokrát opět na A-F Records a pod názvem Mobilize. Jednalo se napůl o studiový materiál a napůl o záznam koncertu. V roce 2003 vyšlo, opět na Fat Wreck chords, dlouho očekávané album The Terror State. Zatím nejnovější album s názvem For Blood and Empire vydali Anti-Flag u labelu - RCA.

Zdroj: Grind.czJimmi Hendrix a něco o něm

12. července 2007 v 21:41 | angeldust |  JIMMY HENDRIX

Geniální nešťastník Jimi Hendrix: Drogy, sex a orgie

Jimi Hendrix (1942-1970) byl kytarový fenomén. Nesmazatelně poznamenal hudební vývoj a jeho hru na kytaru už zřejmě nikdy nikdo nenapodobí. Proslul však také svými drogovými a sexuálními úlety. K šedesátým letům se to ale hodilo.

Čtvrtek 12.7. 2007, 16:00

Jeho kariéra byla stejně krátká jako strmá. Na výsluní se ohřál jen čtyři roky, ale když hrál, svět mu klečel u nohou. Pokud jde o kytaru, dodnes nejspíš nemá sobě rovného. Jeho konec přišel s úspěchem a drogami. A smrt? To byla vlastně jen smolná náhoda...

Jimi Hendrix byl opravdu zvláštní směsicí člověka. V životě vystřídal čtyři jména, v krvi mu kolovala krev dvou ras, byl hipíkem, rebelem i vojákem, s kytarou na pódiu byl jako ďábel, v soukromí jednou překvapoval tichostí a ostýchavostí, jindy naopak výřečností nebo dokonce nezvladatelnými výbuchy vzteku. Něžně miloval svou matku, ale někdy bil své milenky a přítelkyně. Prorazit s kytarou do hudebního nebe dokázal, ale svůj fenomenální úspěch v osobním životě neustál.

Jimi Hendrix, který proslul jako bluesrockový kytarista, skladatel, zpěvák a jeden z vůbec nejvýznamnějších instrumentalistů v historii rockové hudby, se původně narodil jako John Allen Hendricks. Stalo se tak 27. listopadu 1942 ve washingtonském Seattlu, ve městě, které se o pár desetiletí později stalo kolébkou nového hudebního stylu grunge. Bylo to za války a Jimiho otec v té době bojoval na evropské frontě proti nacistům. Od prvních dnů tedy Jimiho vychovávala pouze matka, která mu také vybrala jméno. Protloukala se však těžko: žila věčně bez peněz a v neustálém strachu o manželův život a svoji a synovu budoucnost.

Není divu, že ji tento způsob života zlomil - své starosti začala léčit alkoholem a brzy mu zcela propadla. Byla na tom tak špatně, že se už nedokázala postarat ani o malého Jimiho, a proto se chlapce ujali příbuzní v Kalifornii. Tam ho také po návratu z války otec našel. Jimiho vzal k sobě a s manželkou se okamžitě rozvedl. Aby jemu ani synovi nešťastnou minulost nic nepřipomínalo, změnil chlapci jméno na James Marshall Hendrix. Jimiho biologická matka byla indiánka, otec černoch. A aby toho nebylo málo, macecha, kterou domů přivedl po první ženě, byla Japonka.

Snad i to později přispělo k tomu, že se Jimi neizoloval jen v černošské komunitě a měl mnoho přátel a známých mezi příslušníky všemožných ras, co jich jen v USA bylo. Jak už bylo řečeno, na druhou světovou válku doplatila Jimiho matka alkoholismem. Ušetřen však nezůstal ani jeho otec. Alkoholu sice nepropadl, přesto se válka na jeho psychice odrazila. Stal se z něho až bigotně věřící člověk snažící se - nakonec marně - přivést k víře i syna. Svým způsobem to byl ale právě tento impulz, který dal světu nejlepšího kytaristu všech dob. Otec totiž Jimimu pořídil akustickou kytaru. Vůbec přitom netoužil, aby se z jeho syna vyklubal geniální kytarista.

Chtěl jen, aby společně velebili zpěvem a hudbou Krista. Otcova bigotnost zapříčinila i vznik další Hendrixovy zvláštnosti. Odjakživa byl levák, kytara, kterou dostal, byla však určena pro praváky. Otec přitom synovi zakazoval, aby kytaru přehazoval a hrál na ni levou rukou, protože to mělo být znamení ďábla. Jimi tedy projevil svou kytarovou genialitu - naučil se hrát před otcem pravačkou, v soukromí prostě přehodil kytaru a hrál jako levák. Zvláštností je, že při tom nepotřeboval ani vyměnit struny. Bylo mu prostě úplně jedno, v jakém gardu jsou struny natažené, a ani později si své nástroje nenechával upravit pro leváky.

Podobně to dopadlo i s otcovými předpoklady, že Jimi začne hrát svaté písně v kostelním sboru. Otcův nátlak měl přesně opačný výsledek. Jimi hledal únik před přísným dohledem, a tak v sedmnácti letech bez tatíčkova souhlasu zběhl ze střední školy a přidal se k armádě. To ještě netušil, že zažije mnohem větší peklo a dril než doma. Dostal se k 101. parašutistické jednotce a tady, snad proto, aby se z toho všeho nezbláznil, založil svoji první skupinu, King Kasuals. Při jednom ze seskoků si však poranil páteř a kotník a z armády odešel se všemi poctami. Jeho skupina přežila i tento odchod, ale Hendrix toužil po sólové dráze. A taky se po ní vydal.

Droy, sex a orgie

V roce 1962 se Jimi stěhuje do New Yorku, aby prorazil v showbyznysu. To ale není tak snadné a Hendrix se spíše protlouká jako profesionální doprovodný kytarista. V roce 1966 se vydává do Greenwich Village, hlavní bašty hnutí hippies. Sem Hendrix konečně skvěle zapadl. Začal brát drogy a užívat si života stejně jako květinové děti. Ty mu naopak byly skvělým publikem. Hlavní ovšem bylo, že se tu o Hendrixovi doslechl manažer Rolling Stones, pozval ho do Londýna a odstartoval jeho fenomenální kariéru.

V Londýně takřka po příletu zakládá Jimi kapelu The Jimi Hendrix Experience (a zkracuje své původní křestní jméno Jimmi na Jimi). Kapela okamžitě slaví úspěchy po celé Evropě. Publikum uchvátil zejména hráčský projev Hendrixe - nejenže hrál na struny v obráceném gardu, také geniálně improvizoval, hrál s kytarou za zády, drnkal na ni zuby, jazykem, lokty i rozkrokem. Vrcholem kapely se stalo vystoupení na proslulém Woodstocku v roce 1969. Hned po něm se však trojice muzikantů pro neustálé neshody kvůli drogám rozpadla.

Většinou roku se totiž táhl soudní proces s Jimim, kterého policie v Torontu přistihla s větším množstvím heroinu. Hendrixe postupně opouštěli nejen kolegové, ale i přátelé a nejvěrnějším společníkem se mu stal právě heroin, amfetaminy, LSD a marihuana. Už za svého života se stal Hendrix hudební, ale také sexuální legendou. Pověstnými byly například jeho skupinové orgie, kdy si užíval s několika svými fanynkami najednou.

Prý měl také poměrně slušnou potenci - alespoň to tvrdily dvě fanynky, které v Chicagu pořídily odlitek jeho penisu. Jedna dívka pracovala na odlitku a druhá Jimiho dráždila a vzrušovala, aby penis vydržel ztopořený dost dlouho. Hendrixovi údajně erekce vydržela ještě čtvrt hodiny poté. Odlitek se povedl a mezi fanoušky se staly kopie kytaristova nadprůměrného penisu takřka relikvií.

Milenky a lásky

Jimi Hendrix byl věrný době květinových dětí a jejich volné lásce. Měl údajně stovky milenek, ale navzdory tak obrovské promiskuitě by se v jeho "harému" našly také dívky, které nejspíše opravdu miloval. Byla to například krásná zrzavá Angličanka Kathy Etchingham. Ta ale pochopitelně nesnášela Jimiho nevěry a skupinové orgie. Při hádkách a rvačkách jí Hendrix jednou kopnutím zlomil nos, jindy rozbil hlavu pekáčem. Přesto zůstali i po její svatbě - nikoli s Hendrixem - přáteli. Zcela specifický byl jeho vztah se "sekretářkou" Devon Wilson. Bývala to černošská prostitutka, ale stala se Jimiho pravou rukou.

Dohazovala mu milenky i drogy. Ta také později novinářům prozradila, u koho Hendrix neuspěl - byla to Marianne Faithfull, přítelkyně Micka Jaggera. Hendrixovi se podařilo zanechat po světě spoustu svých nemanželských potomků. Nejvíce jich bylo pravděpodobně v Americe, ovšem nevynechal ani Evropu - hovoří se především o Německu a také o Švédsku. Poslední Hendrixovou láskou se stala překrásná německá krasobruslařka Monika Danneman. I ona Jimiho milovala a dokonce rozhlašovala, že brzy bude svatba.

Nestalo se tak. 17. září 1970 složil Hendrix svou poslední píseň, "The Story Of Life", a o den později byl mrtvý. Není ale pravda, že by za jeho smrt mohly drogy. Paradoxně to byly legální prášky na spaní, které vzal své přítelkyni, protože se chtěl před koncertem alespoň na chvíli prospat. Kolem půlnoci se však u něj projevila prudká alergická reakce a Jimi začal zvracet. Když se jeho přítelkyni zdálo, že je mu o něco lépe, odešla koupit cigarety, ve chvíli, kdy se vrátila, ho už ale nedokázala probudit. Nepomohla mu ani přivolaná záchranka. Lékař v nemocnici konstatoval smrt udušením vlastními zvratky.

Jimi Hendrix na to přišel - roztřískal kytaru a stal se hvězdou

Promiskuita Jimiho Hendrixe byla až legendární. Jednu milenku, které zůstal navždy věrný, však měl. Byla to jeho kytara. Hendrix s ní dokázal neuvěřitelné věci. Nešlo jen o to, co hrál, ale jak to dělal. S kytarou uměl hrát snad v jakékoli pozici a dokázal to čímkoli. Geniálně dokázal využít všech vymožeností elektrické kytary a spojit je se svým originálním způsobem hudebního projevu.

Hrál tvrdý rock, psychedelické blues, měl obdivuhodný vokální projev. Do hudby vnesl zcela nové prvky a uměl to s publikem. Uchvacoval už svým zjevem - útlým hubeným tělem, úzkými černými kalhotami, ohozem hipíka a také svým rozcuchaným účesem.

Jedním z nejúžasnějších vystoupení Jimiho Hendrixe a jeho kapely se stal Woodstock 1969. Koncertovali až poslední den, kdy většina ze čtyřsettisícového davu odešla. Pro pětadvacet tisíc zbývajících lidí to ale byl nezapomenutelný zážitek. Na konec vystoupení Jimi Hendrix improvizovaně zahrál americkou hymnu.

Jeho netradiční kytarová interpretace se stala legendární a zapsala se do hudební historie. Podobně tomu bylo i s jeho vystoupením na festivalu v Monterey v roce 1967. Tam Jimi sehrál skladbu Wild Thing a na jejím závěru roztřískal svou kytaru před užaslým publikem. Tehdy se z něj stala hvězda.

(David Garkisch, Redhot)

zdroj: super.cz


Jabramusic - the best band in the world!!!!

11. července 2007 v 17:04 | angeldust |  *NEWS*

Tady se můžete zaregistrovat a volit vaši nejoblíbenější skupinu. Je jich tam spusta takže myslím že svého oblíbence tam určitě najdete. Na prvním místě jsou prozatím Tokio Hotel (nechutné), mno ale hned na druhém jsou 30 Seconds to Mars tak třeba je někdo taky takový optimista jako já a bude doufat že se dostanou před TH.
Z těch nejzajímavějších jsou zatím v první 40 tyto skupiny -
2) 30STM
5)The Rasmus
7)HIM
8) My Chemical Romance
10)Avril Lavigne
11)Evanescence
14)Simple Plan
15)Good Charlotte
16)Linkin Park
17)Fall Out Boy
19)Blink 182
23)AFI
24)Panic!At The Disco
27)Green Day
38)The Offspring

Tak hlasujte zde, hlasovat můžete pouze jednou denně...soutěž probíhá do 20.7.2007

---------------------------------------------------------------------------------------------

anketa byla ukončena a vítězem se stali.....pozoooor....jn sou to ti sráči z TH

jak to nakonec dopadlo se můžete mrknout tadyyyy

2. 30 Seconds To Mars
5. The Rasmus
7. Evanescence
8. My Chemical Romance
9. Avril Lavigne
10. HIM
14. Fall Out Boy

16. Simple Plan 17. Good Charlotte 18. Linkin Park
21. Blink 182
23. Panic! At The Disco
26. AFI
29. Green Day
45. Bowling For Soup
47. The Offspring
52. Red Hot Chili Peppers 53. Within Temptation 54. Queen 56. Billy Talent
58. Avenged Sevenfold
61. Nirvana
73. Lacuna Coil 74. Europe 75. U2
80. Lovex
85. The Beatles
To bylo asi to nejzajimavější z první stovky...celkem je am 500 interpretů takžeeee...nic...
na 500. místě jsou Bloc Party....mno a nejvíc mě asi překvapila Lindsay Lohan, která je na 493. místě...i tomu se říká úspěch ....lol....
Kam dál