Nejnovější články

Smrt Bona Scotta (1980)

Pátek v 13:07 | Death Girl |  AC/DC
Dne 19. února 1980 zemřel v Londýně Bon Scott po zkonzumování značného množství alkoholu. Jeho známý Alistair Kinnear jej přes noc nechal ve svém autě, kde jej také ráno nalezl a okamžitě odvezl do nemocnice King's College v Camberwellu, kde byl Scott prohlášen za mrtvého. Ačkoliv se často tvrdí, že zemřel na udušení vdechutými zvratky, jako oficiální důvod úmrtí byla uvedena otrava alkoholem a nešťastná náhoda. Scott byl pohřben ve Fremantle v Západní Austrálii, v oblasti, do které se jeho rodina přestěhovala, když byl dítě.
Některé nejasnosti oficiální verze se staly terčem stoupenců konspiračních teorií, kteří tvrdí, že Scott zemřel na předávkování heroinem, byl zabit výfukovými plyny přiváděnými do auta, nebo že Kinnear neexistoval.Scott byl navíc astmatik a teplota byla v den jeho smrti pod bodem mrazu.
Dalšími členy kapely, kteří měli problémy s alkoholem, byli Malcom Young a Phil Rudd a oba se museli z alkoholismu léčit. Naopak Angus Young byl vždy abstinent.

zdroj

Vaše Death Girl


AC/DC

Pátek v 13:02 | Death Girl |  AC/DC
Název kapely: AC/DC

Rok, místo založení: 1973, Sydney

Členové - nynější:
Brian Johnson - zpěv (1980-současnost)
Angus Young - kytara (1973-současnost)
Malcolm Young - kytara, doprovodný zpěv (1973-současnost)
Cliff Williams - baskytara, doprovodný zpěv (1977-současnost)
Phil Rudd - bicí (1975-1983, 1994-současnost)

Členové - bývalí:
Bon Scott - zpěv (1974-1980) [zemřel]
Simon Wright - bicí (1983-1989)
Chris Slade - bicí (1989-1994)
Mark Evans - baskytara (1975-1977)
Dave Evans - zpěv (1973-1974)

Alba:
2008 Black Ice
2001 Stiff Upper Lip (Australian Tour Edition) (cd 1)
2001 Stiff Upper Lip (Australian Tour Edition) (cd 2)
2000 Stiff Upper Lip
1995 Ballbreaker
1994 For Those About To Rock We Salute
1990 The Razors Edge
1988 Blow Up Your Vide
1986 Who Made Who
1985 Fly On The Wall
1984 '74 Jailbreak
1983 Flick Of The Switch
1981 For Those About To Rock
1980 Back In Black
1979 Highway to hell
1978 Powerage
1978 If You Want Blood (You've Got It)
1977 Let There Be Rock
1976 Dirty Deeds Done Dirt Cheap - AUS
1976 High Voltage
1976 Dirty Deeds Done Dirt Cheap
1975 T.N.T. (AUS)
1975 High Voltage (AUS)

+ několik "živáčů"

Vaše Death Girl

AC/DC - www

Pátek v 12:42 | Death Girl |  AC/DC
Fankluby apod. ...Vaše Death Girl

AC/DC - music

Pátek v 12:38 | Death Girl |  AC/DC
Highway to Hell

Rock N' Roll Train

Black Ice

Vaše Death Girl


AC/DC - pictures

Pátek v 12:35 | Death Girl |  AC/DC

AC/DC vydají v listopadu balíček s raritami

Pátek v 12:30 | Death Girl |  AC/DC
Australská kultovní formace AC/DC působí letos na scéně celých šestatřicet let a muzikanti se společně s fanoušky chtějí ohlédnout nazpět. Do obchodů proto 9. listopadu pošlou kolekci nazvanou "Backtracks", která přinese raritní materiál.
 
Posluchači mohou zvolit ze standardní nebo luxusní edice. Verze pro náročnější je dostupná skrz stránky Acdcbacktracks.com a přinese tři CD plné živých a raritních záznamů ze studia, dvě DVD, vinylovou desku a kromě dalšího také knihu v pevných deskách o více než sto šedesáti stranách. Standardní edice bude obsahovat dva CD disky a DVD.

 

zdroj
Vaše Death Girl

Konec září proběhne pod vlajkou metalu a hardcoreu

22. září 2009 v 16:37 | Death Girl |  Metal
Ambici skloubit posluchačské zájmy metalové a hardcoreové komunity a poukázat na pestrost tvrdé hudby avizují pořadatelé nového klubového mini festivalu Metal & Hardcore Night, jehož první večer představí pět kapel různých žánrů a v různém stádiu věhlasu.

Na 27. září připravili organizátoři koncert letošních vítězů žánrového Anděla První hoře, kteří se na jednom pódiu setkají s post-hardcoreisty FDK (cena Objev roku v anketě Břitva) i brněnskými Tisíc let od ráje, kteří posouvají hranice metalu nejen svou netradiční koncertní prezentací. Pětici doplní FOB a začínající Noisy Silence.

Všechny informace k prvnímu z řady koncertů, který se odehraje v brněnském klubu Melodka, najdete na oficiálním webu akce. Další díl Metal & Hardcore Night se chystá na únor 2010.

Metal-HardcoreLogo2.jpg Metal & Hardcore image by SargeSammy
 zdroj 
 
Vaše Death Girl

Dům tisíce mrtvol - ke shlédnutí online a zdarma 2

13. září 2009 v 10:21 | Death Girl |  Dům tisíce mrtvol
Zde zdarma ke shlédnutí, ale musíte počítat s tím, že to tak cca 30 - 60min trvá, než naběhne celý film, záleží na připojení netu > Dům tisíce mrtvol

Vaše Death Girl

Slayer zabarví svět krví

6. září 2009 v 11:23 | Death Girl |  Slayer
Zpráva z června 2009

Thrashmetalová formace Slayer se s přípravami nové studiovky blíží k velkému finále, a muzikanti tak pustili do médií první informace. Jejich desáté dílo dostalo název "World Painted Blood" a do obchodů dorazí na konci léta.
 
Produkci tři roky starého nástupce "Christ Illusion" svěřili členové kapely do rukou Grega Fieldmana. Jak zhruba před měsícem kytarista Slayer Kerry King uvedl, nadcházející deska obsahuje od každého trochu a posluchači ji možná budou srovnávat s albem "Seasons In The Abyss". Čtveřice muzikantů složila celkem třináct skladeb, přičemž sedm z nich napsal druhý kytarista Jeff Hanneman a zbylé kousky dal dohromady Kerry King. Zatím však není jisté, zda-li se všechny songy objeví i na albu.
 
Jak uvedl portál Blabbermouth.net, 27. července budou Slayer.

zdroj
Vaše Death GirlMegadeth - nové album s názvem Endgame

5. září 2009 v 14:55 | Death Girl |  Megadeth
Kultovní thrashmetalová kapela Megadeth připravila na polovinu září novou desku "Endgame", která nese pořadové číslo dvanáct.
Retro zkrátka frčí, v metalu tomu není jinak. Velké množství skupin se vrací k osmdesátkám, kdy začínala a zažívala první úspěchy. A tak se velká thrashová trojka rozhodla nezůstat pozadu. Metallica hodila rukavici, kterou Megadeth museli zvednout a Slayer již tradičně brousí nože na vlastním písečku, nedbajíce o své soky. Malý diktátor Dave Mustaine udělal tradiční sestavový kolotoč, tudíž na místo kytaristy nastoupil Chris Broderick, který se stal nadějí v očích mnoha fanoušků hledajících kytarovou jistotu ztracenou odchodem Martyho Friedmana.
 
A Chris nezklamal. V kapele dostává nebývale prostoru, na živých koncertech přebírá některá sóla od Mustaina, věří si a "Endgame" je díky tomu kytarově neuvěřitelně nadité. Již první vypuštěná skladba "Headcrusher" tomu napovídala. Hutný a tvrdý riff, zběsilý nástup sólové kytary, ultrarychlé bicí a Dave cedící své kyselé texty skrze zuby. Přesně z těchto dílů vznikaly desky kapely v osmdesátých letech a je vidět, že ve spíži ještě něco zůstalo, časem uzrálo a nyní vyplulo na povrch. Inu, milovníci "So Far, So Good... So What!", máte se na co těšit. Všude se tu dá zakopnout o nějakou tu kytarovou vychytávku, sólíčko či velké sólo. Zkrátka nahrávka nenudí.
 

Thrasheři si spokojeně zavrní, heavymetalisté si spokojeně poslechnou výborné kytary a všichni budou spokojení. Tedy až na milovníky druhé poloviny devadesátých let, popových melodických závanů tu moc nenajdete. S výjimkou "The Hardest Part Of Letting Go... Sealed With A Kiss", která je silně melodická a je cítit spíše rockovou baladou. Naopak lehkým překvapením je úvodní instrumentálka "Dialectic Chaos", neb se nese ve znamení nezřízených kytarových onanií, aby plynule přešla ve šlapající "This Day We Fight" a od té doby to jede jak rozjetý vlak. Rychle, nekompromisně a především hlasitě.
 
Těžko odhadovat příčiny návratu k osmdesátkám, ale kapele to nijak výrazně neubírá, naopak je jistá a šlape jako v nejlepších letech. Výrazný progres tedy na novém albu očekávat nelze, tohle je metal a ten má jasný názor. Experimenty se nevyplácí, o čemž by Megadeth s "Risk" mohli vyprávět. Metallice příklon ke kořenům poměrně vyšel, uvidíme, jak si mezi metalovými fanoušky povede tato deska.
 
"Endgame" najdete na pultech obchodů 14. září s tímto tracklistem: Dialectic Chaos, This Day We Fight!, 44 Minutes, 1,320, Bite The Hand That Feeds, Bodies Left Behind, Endgame, The Hardest Part Of Letting Go... Sealed With A Kiss, Headcrusher, How The Story Ends, Nothing Left To Lose.

zdroj
Vaše Death GirlKam dál