Na hlavní stránku!
ZNOUZECTNOST


Okolo roku 1983 vznikla v Plzni kapela Zastávka Mileč, ze které se pak urodila ZNC. V Zastávce Mileč hrál Déma, Jožžin a Bowi.

      Kapela natočila demo Zzzzzzz Mmmmmmmm v září 1984 se kapela rozešla. Caine pocházející z kapely Kuličkové ložisko se vrátil z vojny (jako i členi Zastávky Mileč, kromě Bowiho) a dal s nimi dohromady ZNC. Tudíž členy jsou Déma, Caine, Jožžin a Golda.


      První vystoupení bylo v klubu Oko v listopadu 1986, protože se koncert nevydařil (nebyli sehráni a nepamatovali si texty) odešli na rok do zkušebny a v únoru 1987 jim vyšlo první demo jménem Vítejte v blázinci, hraje vám Znouzectnost.

      Na podzim roku 1987 ZNC odehrává pár koncertů. Po jednom z nich Jožžin řeší své deprese skokem pod vlak. Kapela hraje tedy ve třech. 1988 ZNC se účastnila na městském Rockfestu, kde vyhrála 3.místo.

      V lednu 1988 kytarista Bowi se znovu vrací. První amatérské video natočeno a to na píseň Já jsem tu, které natočil Jindřich Marek. ZNC také v Praze, kde se přidává zpěvačka Renka. Druhé demo Happy Xmas a další klip na píseň Dračí setba. Nová zpěvačka za Renku je Ema se saxofonem.

      V roce 1989 si kapela zahrála na Rockfestu i v Praze. Bowi opouští skupinu. V červnu 1989 demo s názvem Obludný neználek, což je jejich nejznámější a asi nejlepší demo.

      Kapela nahrála mnoho nahrávek a některé si můžete stáhnout i na jejich oficiální stránce, také pořád jezdí po celé ČR, proto využijte koncert ve Vašem městě:o)

Dnes můžete v ZNC vidět:
Dému - kytara
Goldu - basovka
Caine - bicí
Romana Kohoutová - saxofon, flétna
Michal Röhrich - kytara

Kapela hraje dodnes, oficiální stránka: ZNC