VISION DAYS

V roce 1990 vznikla tato punkrocková kapela.
Členi:
IAN - zpěv, kytara, klávesy
JÁRA - basa, zpěv
TOM - kytara, vokály
JIRKA - bicí
Hosti:
JACKIE - kytara
VÁŇA - řev

Na stránce najdete pár mp3. Desky jsou skvěle detailně popsány.

Kapela pořádá ve městě Brněnec (u Svitav) festival zvaný BRNĚNECFEST . První ročník byl v roce 2000, tento rok bude tedy 4.ročník. K 1.ročníku, na festivalu hrály jen dvě kapely, ale dnes se nemusíte obávat tento rok jich tam bude čtrnáct. Fest probíhá první víkend v červenci přes celou noc do čtyř do rána. Cena - 120Kč. Více informací: ZDE

IAN popisuje první koncert WAD, mimochodem, takto se kapela jmenovala do roku 1992, pak se přejmenovali na název, pod kterým ho dnes známe:
Jé teď jsem si uvědomil, že jsme ještě jako WAD hráli v Pardubicích v roce 1990 nebo 1991. Byl to festival v klubu u Kulaté Báby a my jsme si půjčili nástroje od kapely Isolation z Jihlavy (mimochodem výborná kapela hrající gothic, která však už od roku 1994 neexistuje). Bylo to asi tak: My jsme neuměli na nic hrát a tak jsme ve zkušebně jen tak jakoby zkoušeli něco zahrát, a pak nás napadlo, že pojedeme na festival a něco tam zahrajeme. Neměli jsme však bubeníka a tak jeden kamarád řekl, že pojede s náma aniž by uměl bubnovat. Vlastně toho večera seděl za bubnama porvé. Vystoupení bylo krásné, v celém sále jako by se zastavil život, lidi přestali dýchat a jen nevěřícně koukali na to co se to vlastně děje, po asi pěti minutách vrzání skřípání, mlácení do činelů a výkřiků do stropu jsme se uklonili a sdělili, naprosto zděšeným lidem, že jsme WAD a že tohle je naše první a zatím jediná písnička. Poté jsme se odebrali domů s dobrým pocitem, že už víme, že se kytary ladí, což jsme do té doby ani netušily (o akordech jsme se dozvěděli záhy). Myslím, že všichni přítomní nikdy nic takového neslyšeli a už ani neuslyší. Ano, svatá prostota nadšenců a snílků.......!!!!

Kontakt: visiondays@seznam.cz

Desky:
Významy (11 skladeb, 1992)
Noisferatu (2 skladby, 1993)
1914 (5 skladeb, 1995)
What was_will be (4 skladby, 1996)
Look at us (6 skladeb, 1997)
New cult (live, 12 skladeb, 1998)
Frozen selection (12 skladeb, 1998)
Before everything (12 skladeb, 2000)
Řetěz od boudy (13 skladeb, 2002)
Na háku (x skladeb, 2005)

Odkaz zde "Vision days"