Na hlavní stránku!
TELEX      V roce 1984 se sešel Karel Bouša s Martinem Horským, že založí kapelu. Zbytek členů do kapely si našli přes inzerát. První název zněl NOVODUR, v roce 1985 odehrál Novodur několik koncertů v sestavě: Karel Bouša - zpěv, Martin Horský - basa, Miloš Vondrášek - bicí, Pavel Ouředník - kytara, Jiří Král - kytara. Hned od počátku to byla kapela plná skandálů. Po každém z koncertů následoval výslech a od pořadatele prosili o potvrzení, že jsou "hodná" kapela. Stihli natočit "demo 86", které obsahovalo 16 skladeb. Konec Novodoru zapříčinila akce ve Volenicích, která byla skončena ještě dřív než začala. Už na nádraží byli pankáči pochytáni a odvezeni policií "s cílem vymítit úpadkovou hudbu."

      Kapela měla úspěch a tak se znovu dala dohromady pod názvem ARMAVI, bohužel soudruzi zjistili, co je Armavir (město na Ukrajině - tabákový průmysl) a tak kapela působila pouze půl roku.

      V roce 1988 se dala kapela znovu dohromady s názvem, který známe dnes, Telex. V tuto dobu se změnila i sestava: Karel Bouša - zpěv, Martin Horský - basa, Miloš Vondrášek - bicí, M. "Matěj" Štěpánek - kytara, Zbyšek Milanovský - kytara. Také se jejich skladby objevují na kompilacích. Natočili i svou kazetu "Řeznickej krám" s 28 skladbami. Přišla revoluce, přemýšlení o stylu muziky.. a tak se kapela znovu rozchází v roce 1990.

      Vrazila se chuť hrát, a tak zahráli kamarádovi na svatbě a natočili v červenci roku 1996 CD s názvem "Punk Radio (best of)", které nese osmnáct skladeb a je natočeno bez Štěpánka. Kmotrem toho CD se stal Petr Vachler, který v mládí patřil k "sjížděčům" Novoduru.

      V roce 2002 se dal Telex znovu dohromady. A dnes občas zahrají na nějakém festivalu.

Odkaz zde: "Neoficiální stránky" a ještě jedny "Neoficiální stránky - najdete článek o Telexu z knihy Kytary řev aneb co bylo za zdí"