MALOMOCNOST PRÁZDNOTY

Kapela vznikla v roce 1995 v sestavě Zvíře - kytara, Kouba - basa, Pisky - bicí a Filda - zpěv. Sestava zkouší asi půl roku a pak se vydává na svůj první koncert. V roce 1996 jezdí hlavně po koncertech. První kazeta dostala jméno Zkurvená generace, tato nahrávka se moc nerozšířila, protože kapela sama nechtěla (prodáno pouze 5 kazet). Je to živá nahrávka z koncertu, který proběhl v Habrovicích u Ústí nad Labem v hostinci U Kamenného stolu. Do kapely přichází Peprník (Pepr), který nahrazuje Koubu. Už po pár zkouškách s novým basákem kapela nahrává kazetu Pátek 13. V lednu v čajovně ÓM se zranil Zvíře, takže kapela asi dva měsíce čeká na uzdravení zraněného kytaristy. Po uzdravení nahrává kapela další kazetu Přestaň věřit, díky této kazetě se kapela stává slavnou po celé ČR, protože nahrávka je opravdu výtečná.
Na jaře 1998 začínají první krize v kapele. Skupina přichází o zkušebny, členové se nemohou dohodnout, ale přesto se odehrávají koncerty. V srpnu 1998 odešel z kapely Peprník a tím se kapela rozpadá.
I po rozpadu kapely vydává Filda live kazetu Děti Země. V roce 2003 skupina zařídila tour, ale bez bubeníka Piskyho. Za něj tedy nastupuje Sípus. A i přesto koncerty měly úspěch. Poslední koncert 12.9. v Praze ve Vagónu.

Dnes můžeme vidět Fildu a Peprníka (Pepra) v kapele Spínací Špendlík.


Nahrávky:
Zkurvená generace (14 skladeb, live 1996)
Pátek 13. (5 skladeb, 1996)
Přestaň věřit (14 skladeb, 1997)
Děti země (13 skladeb, live 1998)


Za fotku děkuji Ondřejovi Liškovi.
WebZdarma.cz