Na hlavní stránku!
IQ:60
Vlastimil "Klec" Dlabaja
   Na přelomu let 1981/82 se studenti havířovského gymnázia dali dohromady v této sestavě: Jaroslav Sonnek - Semiš - kytara, zpěv, Pavel Kaniok - Eskimo - kytara, zpěv, Modrák - basovka, Mouka - bicí. Tato sestava vydržela krátce - ihned po prvním koncertě se rozpadla.

   Eskimo si založil kapelu ČBT (Černobílá televize). Eskimo, ale chtěl znovu obnovit IQ:60, tudíž si pozval nové členy: Miroslav Staněk - Zrzek - zpěv, Horymír Kuchta - Cripple - basovka, Pavel Hrnčíř - Doktor - bicí (všichni z kapely P.O.K. (později Klec).

   První koncert nové sestavy proběhl v prosinci 1982 v Žilině. V lednu 1983 kapela koncertovala v Praze, ale pouze asi pět minut, protože kapela neměla povolení. Když se členi opili o přestávce vtrhli na pódium a začli hrát, ale jak rychle se objevili, tak rychle zmizeli. Posledním koncertem v této sestavě byl v září 1983 v Třanovicích.

    V roce 1987 začala kapela vystupovat v sestavě: Eskimo - kytara, zpěv, Semiš - kytara, zpěv, Cripple - basovka, Básník - zpěv, Pavel P. - bicí. "Po několika vystoupeních v klubu "GEM" se probojovali do okresního kola Rock podia 1987." Zde se umístili na jednom z posledních míst. Po tomto výkonu odešel bicák a jako nestálá náhrada přišel Afon z kapely Radegast. Po hledání se našel Pavel B., který s kapelou začal hrát, jeho oblíbeným žánrem byl heavy metal, takže na kapele byla znát změna.

    Dne 1.7.1988 v restauraci kapela oficiálně oznámila rozpad kapely.