Na hlavní stránku!
DISHARMONICI


Za tyto informace děkuji Banjovi, protože to vše napsal on a já s tím neměla žádné starosti, takže MOC DĚKUJU:o)

Skupina: zpočátku prý nebyla skupinou. Zda je hudební, o tom se přou hudební teoretici. Jisté je pouze, že to aktéry baví. Odehráli pár (něco přes stovku) koncertů s kapelami Znouzectnost, Petr Mach, Démophobia, Totální nasazení a dalsími.
Styl: existuje jediný akord, a to E. Ostatní jsou jeho barré. Od toho se odvíjí "dřevorubecký" styl ovládání kytary. K tomu dva neskolené vokály a základ Disharmoniků je na světě. Jo a snad ještě vtipné texty a plné nasazení a Doctorovo divoké poskakování po pódiu a dost negativní recenze od Petra Korála, abych doplnil kolorit:-) Stručně řečeno sranda punk.
Historie: Banjo s Doctorem se seznámili na vysoké škole a napsali pár písniček (1987-1992). Když vysoká skončila, nedělo se nic. Pak nahráli ve studiu AVIK demo NO COMMENT! (leden 1995), které doputovalo ke Znouzi. Následují první koncerty, ještě jako duo. V průběhu roku 1996 získávají bubeníka Caine ze ZNC, basáka Maxe a sólového kytaristu Spoka. V této sestavě točí album Monarchy in the CZ (červenec 1997) a hrají, zatím jen po Plzni. Na podzim 1997 Caine nestíhá všechny svoje aktivity a končí. Na jeho místě se usadí Spok. Kapela začíná koncertovat i mimo Plzeň (Praha, Strakonice, Litoměřice, Písek...). V srpnu 2000 točí album Mlčení kachňátek. V roce 2002 Max končí a jeho místo zaujímá Pýt ze spřízněných Laiků. Na jaře 2004 to vypadá na další přestavby v sestavě, možná i konec... Hin se hukáže (jak říkal Jan Sladký Kravina)...
Členi dnes:
Banjo - gytarista, skladatel, textař a zpěvák
doctor H - recitátor, textíkář, tanečník
Paki - basák
Spok - bubeňajz, kvílič na akustickou kytaru, první důstojník.

Desky:
NO COMMENT! (leden 1995)
Monarchy in the CZ (červenec 1997)
Mlčení kachňátek (srpen 2000)

Kompilace:
Plzeň zije! (nahráno 1996, vydáno 1997)
Plzeňská scéna a okolí 2 (1997)
Struny na ulici 1994-1998 (1998)
nEMAdEMAglajz.nejenCZ#1(2003)
MoveYourAss compilation #1(2004)

Kontakt: banjo_b@seznam.cz
doctor.h@atlas.cz
Odkaz zde: "Disharmonici"