Na hlavní stránku!
BON PARI


   Příbram je to město, kde se tato kapela dala dohromady. Někdy okolo roku 1981 gymnázium: Colorit je osmičlenná jazz-rocková skupina. Z této kapely a stylu odchází baskytarista, kytarista a bubeník, kteří se rozhodnout začít hrát svůj styl. Jejich první a stálý název Bon Pari je opravdu podle sladkých ovocných bonbónů. Jan Soukup, Petr David, Jan Štefl, Ivan Korený. Tato kapela byla velmi ovlivněna novou vlnou a to, co hráli, byla velká odvaha a taky samozřejmě velké problémy. V roce 1983 před koncertem opustili kapelu dva kytaristé, takže kapela odehrála koncert na playback - u toho se docela bavila. Jako náhrada přichází Vlasta Franěk a Milan Chlebna hrající na saxofon. Texty píše Jan Suk a velmi dobře. Známe hitovky jsou "Hasiči", "Vašku nepij pivo", "Kšanda", které jsou známy dodnes. Kapela vystupovala po celé České republice.

   1983- 1984 soutěž amatérských skupin (Beat Salon) Bon Pari měli určené místo třetí. Až v roce 1984 se vzchopili a znovu s dalšími členy vstoupili na podium. Od roku 1987 byla kapela nic moc. V kapele se střídali členi, ale hudba pořád nic_moc. Až rok 1990 byl osudný a kapela konečně nahrála dobré písně.

   Skupina byla jako první, která hrála pravidelné koncerty. Bon Parům mohou poděkovat skupiny jako například ZNC, jelikož Bon Pari je ovlivnily a zapříčinily vznik novovlných kapel.

Nahrávky:
Nic moc   1984 live
Studio     1987