4 PROMILE
  
   Roman Janečka neboli zpěvák tehdejších Sarganas začátkem roku 1990 dal dohromady úplně novou děčínskou punkovou kapelu. Ze dvou názvů - Dovedně skrytý talent nebo 4‰, právě zvýtězily 4 promile v den jejich prvního vystoupení (6. ledna 1990 + kapely Thonax a Kabát).

   V sestavě Roman "Blawa" Janečka (zpěv), Míša Pauli (baskytara), Tomáš "Bimbo" Haňka (kytara) a Tomáš "Lars" Svoboda nahráli 18.3.1990 první demonahrávka ze zkušebny "Jenom na jedno".

   Od 31.března společné koncerty se Šanovem 1, díky manažerovi Petru Růžičkovi.

   V dubnu přichází bratr kytaristy Tomáše jako další kytarista Vojta Haňka (dnes V.O.I.D), který kapelu pozvedne svými sólami. "V souvislosti s rasovými nepokoji v Severočeském kraji se o nich zmiňují Lidové noviny jako o skupině punkerů."

   Nejzdařenější koncert koncem srpna na trutnovském Woodstocku (dnes Trutnov Open Air Music Festival). Zážitky: "Michal volal tomu člověku, co to pořádal asi dva dny předtím, než to bylo. Název kapely mu nic neříkal a krom toho měl až do 3 hodin do rána plno. Jindy to nešlo, tak z legrace nabídl hrát od tří. Michal byl pro. Pořadatel z toho byl trochu zmatený a říká :
"Přijeďte. Buď budete hrát, nebo ne."
"A cesťák ?"
"Přijeďte. Buď ho dostanete, nebo ne."
Tak fajn. Jeli. Půjčili si auto bez kapky benzínu. Tomáš Svoboda, bubeník, měl řidičák teprve den a zatáčky bral i v dešti osmdesákou. (To sice ani tehdy nebyla nijak závratná rychlost, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o Piškotovo polorozpadlé vozidlo Škoda modelové řady 105, odvaha to tedy byla). Všichni byli veselí, protože Michal nikomu neprozradil pravý stav věcí, jak je všechno domluveno - nedomluveno. Škodovka přijela do Trutnova asi v půl třetí ráno. Organizátoři moc nadšený nebyli. Všichni byli ospalí, zkouřený nebo opilí. 4‰ dostali po menším přemlouvání půl hodiny, hned po I.R.A. Na všech byla znát zdejší atmosféra. Jen asi 3 - 4 opilci se klátili do rytmu. Ostatních 50 nespících mělo co dělat, aby neusnuli definitivně. To byla pro střízlivé 4‰ výzva. Nastoupili a začli rvát ty svý kusy do 3 000 spáčů, kteří se záhy začali probouzet a tančit pod pódiem i na pódiu. Nakonec i přidávali a díky úspěchu dostali i cesťák. Zpátky jeli všichni hned, jen Blawa zůstal a tvrdil, že ráno si probouzející lidé zpívali Skřítka a Timura."


   září 90 - demo "Born In Kocourkof"

   "25.1.91 způsobily Promile menší skandál na maturitním plese, když při jejich produkci rodičové, babičky a dědečkové poznali, jak se jejich ratolesti baví na koncertech."

   21.2. se dostali do Bratislavy díky Petrovi Růžičkovi. Z tohoto vystoupení je dochovaný videozáznam.

   23.6. Vojta Haňka, sólista, kvůli bubeníkovi a bráchovi opustil kapelu, protože se na koncertech neustále opíjeli. Poslední kapku udělali na koncertě, kde se s nimi opil i bubeník, takže jejich hrozné výkony nemohl ztrpět. Dá se říci, že od té doby klesaly 4‰ dolů.

   Bubeník změnil zaměstnání a díky tomu odešel z kapely.

   Okolo dubna ´92 konečně našli bubeníka Honzu Goreje a také se k nim přidal basák Filip Macoun (dnes manažér kapely -123 minut).

   14.6.´92 - Čtyři písně natočené ve studiu.

   27.4. - nový bubeník Pepa Pech, který byl hned v září nahrazen Tomášem Svobodou.

   5.12.´92 - POSLEDNÍ KONCERT 4‰

   Pak jich následovalo ještě pár.

   Michal Pauli o úplně posledním koncertu 4promilí : "4‰ se rozpadly! Pokolikáté už tahle věta zazněla? Dvanáctkrát nám nikdo nevěřil právem. Byla to kachna, které jsme věřili jen my čtyři (rok dokonce pět). 19. prosince 1992 jsme se rozpadli potřinácté, a to definitivně. Blawovi už punk neseděl a chtěl hrát něco pohodovějšího, Tomáš Svoboda prodal bicí,protože musel splatit dluhy. Já s Bimbem jsme založili bigbítový Tei Purinui, a tam jsme rok fungovali. V listopadu 1993 jsme se dohodli s Blawou na menším comebacku 4 Promilí a po pár zkouškách jsme byli schopni odehrát téměř celý náš bývalý repertoár. 4. prosince 1993 na Zubrštoku III jsme hráli s Bimbem v obou kapelách a bylo to docela fajn. To jsme ještě netušili, že za měsíc prodáme aparaturu a muziku pošleme k vodě. K poslednímu koncertu 4 Promilí i Tei Purinui došlo 1.1.1994 v novém děčínském rokáči Karabach. Zatímco o den dřív, kdy se klub otevíral, tam bylo kolem 300 lidí, na náš koncert přišlo tak 30 platících. Bylo to hlavně tím, že lidé byli po Silvestru unaveni a o našem koncertu vědělo jen pár přátel. Promile nastoupily v obsazení : Blawa - zpěv, Svoboda - bicí, Bimbo - kytara, Pauli - baskytara a Filip Macoun - kytara, zpěv. Byl to jeden ze tří mých nejlepších koncertů v životě."