CYBERPUNK & jiná punková cyber POTĚŠENÍ

  Egon Bondy   CYBERCOMIX.   Nemilosrdně obnažená podstata cyberpunku, ovšem vynikající autor a filozof ji dokázal vybarvit opět nemilosrdně logickými závěry o tom co už dávno probíhá a později jen odhodí zbytky studu.

  Ray Aldridge   EMANCIPATOR   V dekadentních a amorálních Pangalaktických světech hraje osamocený bojovník za svobodu otroků nebezpečnou dvojroli.. .. .. Fakt síla!

  Frontera Q'Anarxia   PROKSIMA ANARXIA - ANARXIA ULTIMA   CyberPunk ellegie od autora Magia della Anarxia a teoretika Organizací Xaosu. Wlastňe je to celé o tom, že kdiž už ňikde se jeho ideáli neuskutečňí, pak alespoň zde ano. Snad alespoň pobawí.
Překlad kamkoliw možní, ale ňeco za ňeco.. Ďíki, že nemusím pracowat zadarmo, kdiž už jsem takowí institut prostitut - ale pozor kurwi jsou oňi. Otrokáři - ex-trémisťi.. kurwi jedni wikurwené. Emancipacion!!

  Neal Stephenson   DIAMANTOVÝ VĚK John Hackworth je inženýr, tedy artifex, a na zakázku mocného muže vyvinul neslýchaný interaktivní přístroj: Obrázkovou čítanku pro urozené slečny. Složitou shodou okolností se však první exemplář Čítanky dostane do rukou holčičce z nejnižší třídy, třídy thétů, a změní celý její život a s ním možná i podobu světa..

  Neal Stephenson   SNÍH.   Rychlostí RadiX-skejtu probíhají linie příběhu S.O. a Umiho, z budoucí ameriky. Akce, humor, Metaverzum + cyberfilosofie o Sumerech a Aleut stojící na špatné straně. Ještě snad jen pár stran a příběh by byl skončil vítězstvím pozitivního myšlení nad negativizí špinavé ulice v budoucím světě.

  Roger Zelazny   POSLEDNÍ ODBOČKA NA BABYLON   To je příběh Cesty z časů do časů a Red Dorakeena, někým či něčím pronásledovaného řidiče a jinak dobrá sranda. Starší dílko od ruky mistra fiction žánru.

  Ray Aldridge   DILVERMOON   Sbírka povídek. Většina naprosto unikátní.

  Rudy Rucker   SOFTWARE.   Píše se rok 2020 a ne každý fetuje a spoří na nové orgány... Anarchie kovových inteligencí je ohrožena, proto Cobb Anderson, jako otec bopperů v klasice z úplných počátků cyberpunku.

  William Gibbson   NEUROMANCER   Budoucnost je jen pro někoho... a bývá namáhavá. Ovšem na hrdinu této chmurné akční skorodetektivky plné technických výrazů nepřijdou. Nikdy není pozdě... dát si... spravit mozek.

  Alfred Bester   HVĚZDY, MůJ OSUD   Byl to zlatý věk, doba úžasných dobrodružství, bohatého žití a těžkého umírání... ale nikdo o tom tak nepřemýšlel. Byla to budoucnost štěstěny a zlodějství, plenění a loupení, kultury a neřestí... ale nikdo si to nepřipouštěl. Byl to věk extrémů, fascinující století nápadů... ale nikdo je nemiloval... - Nejpůsobivější román na téma teleportace všech dob.

  Brian W. Aldis   SKLENÍK   Pozoruhodná výprava do daleké budoucnosti.. Tak daleké, že svět patří rostlinám a lidé mají dost námahy přežít.

  William Tenn   LIDÉ A NETVOŘI   Osud lidstva se rapidně změnil. ..poté co zemi zkolonizovali tvorové z vesmíru...

  Gordon R. Dickson   NEKROMANCER   "Člověk si m§že hrát s technikou a vědou jako s hračkami, tak jako v minulosti. Může si hrát s vesmírem a hvězdami. Bude však dál nemocný, protože to už jednou málem zavinilo jeho konec. Nás z Gildi zajímá jedna jediná věc - zkáza, která zachrání Člověka před sebou samotným..."

  Yon Holeček   Bajki na pozítří.   Kraťoučká powídečka z osumdesátejx let, na apokaliptické téma.. Nowje v nowočešťiňe.