Apolitický přístup v řízení státu - nechť je jedno který subjekt Republiky České - jedinec, skupina, církev, strana, výbor či rada - podá návrh zákona. Orientace filozofická (sociální, politický či jiný program) nechť je též nepodstatná. Přímá demokracie znamená uznání návrhu "pravidla lidského chování" většinou populace. (Zákony - neměné skutečnosti - mohou být podle nás jen dílem přírodních sil.. Anarchie.)
Pro začátek můžeme uznat některá omezení ze strany elit, jako je cenzura návrhů a perioda voleb, např 1x za měsíc..

Apolitické představitelstvo státu - nechť ministry se stávají elitami navržení a lidem zvolení odborníci svého rezortu. Premiérem nechť je neutrální militant a prezidentský post nechť připadne Miss roku. Prostředky ať mají neomezeny, kontrola jejich činosti ať je kontinuální a veřejně přístupná - kamerový systém.

Další možné návrhy změn: rozvoj vzdělávacích prostředků - státní dílny pro nezaměstnané - všechny návykové látky na recept, ale jen pro pracující - zlegalizovat marihuanu a naopak cigarety jen pro závislé levně na recept - zrušení senátu - změnu poslaneckých platů na životní minimum, případně ve výši minimální mzdy - sociální dávky ve stravenkách a nájem - neomezenou svobodu slova - doživotní vězení za vraždu..

Nebude snad nutné realizovat všechny body, ke spokojenosti postačí zrovnoprávnění elit s občanem..
Podrobnosti nechť vypracují jednotlivé skupiny samy, teprve nenajdeli se přijatelné řešení, budeme jej hledat my.. To proto, abychom se skromně vyhnuli reprezentaci našich extrémních ideálů - nechť zvítězí ti nejlepší a to nikoli strany či poslanci, ale návrhy!!


Contact: Frontera-Qe-Anarxia@email.cz